Akademik

Doç.Dr. Sebnem SEVİNÇ 

Öğretim Üyesi (Odyometri)  

E-Posta: sevsevinc7@hotmail.com

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi,  Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Bölümü'nden birincilikle mezun olmuştur. 1993 yılında Sağlık Bilimleri Enstitüsü Çocuk Sağlığı ve Eğitimi programında bilim uzmanlığını aldıktan bir yıl sonra Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İşitme-Konuşma Eğitim Ünitesi'nde görev yapmak üzere araştırma görevlisi olarak atanmıştır. 1996 yılında Sağlık Bilimleri Enstitüsü Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı, Eğitim Odyolojisi programında yüksek lisans, 2002 yılında yine aynı programda doktora eğitimini tamamlamıştır. 2011 yılında Doçent ünvanını almıştır.
2006 yılında iki ay süre ile İngiltere Bradford Hospital, The Yorkshire Cochlear Implant Service' de gözlem ve uygulamalar yapmıştır. Aynı yıl, İngiltere Nottingham'da Overview of Nottingham Early Assessment Package (NEAP) kursuna katılmıştır. 2001 yılından itibaren Avusturya Innsbruck, Tirol ve Kufstein'da Paediatric Assessment Workshop ve bir çok Cochlear Implant Workshop organizasyonlarına konuşmacı ve dinleyici olarak katılmıştır. 2014 yılında üç ay süre ile Hollanda Royal Dutch Kentalis ‘de erken tanı, bebek ve küçük yaş grubu işitme engellilerde rehabilitasyon, aile danışmanlığı, erken dönem grup eğitimi, bilingual yaklaşım ile ilgili gözlem ve uygulamalar yapmıştır.
Çalışma Alanları: Beyinsapı ve Koklear implantlı bireylerin rehabilitasyonu, aile danışmanlığı, İşitme kaybı ve konuşma bozukluğu alanında eğitsel değerlendirme ve konuşma terapisi, erken dönem grup eğitimi.
İletişim: 0(312) 305 4200 / 305 1068

 

 

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
06100 Sıhhiye- Ankara